Mobilheim – dostupné bydlení

Rádi byste bydleli ve své vlastním domě, ale nemáte tolik peněz, abyste si mohli pořídit vlastní? Nebo si nemůžete dovolit vzít několikamilionovou hypotéku, ale sníte o domečku se zahradou? Možná vás zaujme nabídka mobilních domů neboli mobilheimů firmy Lavarohouse. Mobilní domy nabízí jedno z nelevnějších bydlení a komfortně je lze přirovnat k běžnému bytu. Mobilheimy se mohou využívat k bydlení celoročně, ale také je můžete využívat jako víkendovou letní chatu. Mobilní domy mohou sloužit i jako nebytové prostory. Můžete z nich vytvořit vaši kancelář, skladovací prostor nebo třeba dílnu. Pokud se ptáte na životnost těchto domů, standardně se uvádí 40 let, ale nevylučuje se i jejich delší životnost.

obytný dům

Mobilní dům vám přivezou až na pozemek, kde chcete dům nechat. Mobilheim je opatřen malými kolečky, takže si ho bez větších problémů můžete po pozemku nasměrovat tak, jak budete potřebovat. Případně lze mobilheim na kratší vzdálenost převést. Aby byl mobilheim plnohodnotně funkční, musíte jej napojit na inženýrské sítě. Některé pozemky nejsou zasíťovány, ale i s tím si lze snadno poradit. Když si opatříte vlastní studnu a agregát nebo sluneční kolektory, budete mít zajištěnou pitnou vodu a elektřinu. Pro vaření a vytápění můžete využívat propanbutanové láhve a odpady budete svádět do vlastní žumpy, kterou však budete muset pravidelně vyvážet.

klíč

Možná si můžete myslet, že mobilheim má velké tepelné ztráty. Pokud si vyberete dům s kvalitní konstrukcí a izolací, vůbec se nemusíte obávat. Z mnohaletých zkušeností vaše peněženka ušetří na nákladech na vytápění a dodatečné zateplení vůbec není potřeba. A nakonec je třeba zmínit, že k bydlení v mobilním domě nepotřebujete vystavit stavební povolení. Stačí pouze zažádat stavební úřad o souhlas k umístění mobilheimu na pozemek. Nevýhodou může být fakt, že si na toto bydlení nemůžete vzít hypotéku.

About: