Pokud přepravujeme psy, máme hned několik možností. Někteří majitelé, především pak ti, kteří se zabývají sportovní kynologií, si pro své mazlíčky často pořizují speciální psí přívěsy. Jedná se v podstatě o kenelky, které lze zaháknout za vozidlo, podobně jako klasický přívěs. Tyto jsou samozřejmě ze všech stran izolované, samozřejmě s výjimkou větracích otvorů. Mnohé z nich mají i klimatizaci, takže nehrozí přehřátí psů během horkých letních dní.
Zdá se to jako dobrá metoda přepravy, ovšem je dobré se ptát, zda je skutečně ta nejlepší, kterou můžeme svým čtyřnohým miláčkům nabídnout. Jistě, jsou prováděné tak, aby byly pro zvířata skutečně pohodlné, zvláště když ještě na podlahu položíme deku či menší matraci. Avšak pohodlí není tím jediným, co by nás mělo zajímat. Hlavní by pro nás měla být otázka bezpečnosti.
Tady už to tak slavné není. Tyto přívěsy se chovají podobně jako klasický vozík za auto. Jistě, nepotřebujete k němu speciální povolení ani řidičský průkaz, avšak je jasné, že pokud jej máte zapřažený, je nutné řídit mnohem opatrněji. To mimo jiné znamená i pomaleji, což je však něco, co mnoho řidičů zanedbává. Tím však zvyšují riziko, že se stanou obětí dopravní nehody.
Dále je potřeba vzít ohled na bezpečnost psů. Pokud prudce zastavíme, například proto, že se před námi nečekaně objeví překážka na silnici, řidič jedoucí za námi má mnohem méně času zareagovat. Mnohdy tito také jezdí mnohem blíže k vozíku, než by jezdili k nárazníku auta jedoucího před nimi. Důsledkem bude samozřejmě náraz do přívěsu, který samozřejmě odnesou psi.
Opominout nemůžeme ani riziko, že se spoj například v prudké zatáčce rozpojí. Ano, můžeme se snažit jej zabezpečit tak, aby se to nestalo, avšak buďme realističtí – stoprocentní jistotu nebudeme mít nikdy. Proto, pokud nám jde o bezpečnost našich psů, je mnohem lepší vozit je v zadní části auta, buď na zadním sedadle nebo v kufru, podle konstrukce vozu, přičemž tato by měla být od předních sedadel oddělena mříží. Tak nejlépe zajistíme bezpečnost všech zúčastněných.