Šetřete své peníze, jednoduše a efektivně

Nezařazené

Moderní doba přináší i moderní svět techniky a s ním i nové způsoby jak zbytečně vyhazovat naše těžce vydělané peníze do vzduchu. Určitě si občas říkáte, kde zmizela polovina vaší výplaty, když jste si vlastně vůbec nic nekoupili nebo proč jste z ničeho nic v mínuse. Odpovědí mohou být kupříkladu účty za elektriku nebo vodu. Ač se to možná nezdá, mohou nás televize, topení nebo dlouhé koupele stát pěkný balík.
Naštěstí existují bezbolestné způsoby, jak výdaje snížit i o polovinu a ty vám právě přinášíme. Vyzkoušejte třeba jen jeden a uvidíte, že další měsíc budou účty alespoň o trochu nižší a vaše peníze a to za, co je utratíte, zůstane zase jednou ve vašich rukách.
zisky z úspor.jpg

Naučte se vypojovat spotřebiče ze zásuvek

Divili byste se, jak je tento jednoduchý typ účinný. Vše, co pro ušetření peněz musíte dělat je každý večer před spaním obejít byt a vytáhnout spotřebiče ze zásuvek. Samozřejmě pouze ty, které nepotřebují přístup elektřiny neustále jako je třeba lednice. Ze zásuvky můžete vytáhnout televizi, počítače, internet, kuchyňské spotřebiče jako mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici nebo kávovar. Je to jednoduché. Stačí si projít všechny pokoje a určitě sami poznáte, které věci ve vaší domácnosti potřebují elektřinu neustále a které nikoliv.
Když vypojování ze zásuvek dodržíte, na konci měsíce vás jistě mile potěší, kolik jste ušetřili.
sušení prádla.jpg

Sušičku nechte pracovat převážně ve studené dny

Sušička jako další spotřebič napojený na elektrický proud je velmi pohodlný způsob na usušení prádla. Pokuste se ji ale nechat pracovat jen, když je venku déšť nebo zima. Ve slunečné dny vyjděte s čerstvě vypraným prádlem ven a pověste jej raději na sušák. Výsledek bude podobný, zabere jen trochu více času, zato však ušetří peníze

Omezte topení plynem

Topení plynem je dalším žroutem peněz. Jestliže pak využíváte topení plynem, je velmi pravděpodobné, že za to platíte velké částky. Objednejte si hromadu uhlí a zahřívejte si s ním domovy přes chladné měsíce. Opět budete příjemně překvapeni, kolik peněz ušetříte oproti výše zmíněnému topení plynem.

Šetřete s vodou

Pokud jste milovníkem dlouhých a hlavně častých koupelí, nejspíše teď nebudete nadšení. Jak všichni víme, i za vodu se platí a časté čvachtání se ve vodě nás může dost stát. Proto zkuste časté koupání omezit alespoň na polovinu.
S šetřením s vodou souvisí také zbytečné plýtvání vody například při mytí nádobí nebo nedopité vody v lahvích. Když myjete nádobí, zkuste si místo silného proudu vody pustit proud minimální, a při mydlení nádobí saponátem vodu úplně vypněte.  A až vám příště dítě přinese ze školy nedopitou vodu v lahvi, nevylívejte ji a namísto toho ji využijte k zalití květin u vás doma.

About: