Čím krmit vegana

Nezařazené


OREO sušenky
Asi nejznámější veřejné tajemství mezi členy veganské komunity je, že poté, co firma přestala do sušenek přidávat mléčný prášek, je tato oblíbená pochoutka vhodná i pro ty, kdo se živočišným produktům vyhýbají. Stojí jen pár korun, navíc jsou často ve slevě, a už zachránily život, nebo alespoň hladinu cukru v krvi, bezpočtu studentů-veganů. Navíc je mají rádi skoro všichni, takže je to ideální rychlá svačina. Pouze pokud kupujete nějaké balení s příchutí, koukněte se pro jistotu na složení, i když takové jako máta nebo burákové máslo by měly být v pohodě.
sušenky Oreo.jpg
Hořká čokoláda
Tady už je potřeba být opatrný, některé značky, zejména ty s příchutí, mléko obsahovat mohou. Obecně ale vysokoprocentní hořké čokolády v sobě mají jen kakaové máslo, což nemá s máslem z mléka společného nic kromě jména. Dokonce i ta nejlevnější čokoláda na vaření, která často stojí jen pár korun, bývá dost často bez mléka, a věřte, že naprostá většina veganů čokoládu zbožňuje. Kromě toho je to skvělý zdroj rychlé energie, který vám dodá hořčík, selen a zinek.
sušenky Oreo.jpg
Banánky v čokoládě
Ne ty klasické od Orionu, ale od jisté německé značky, kterou u nás prodává třeba supermarket Norma. Tady se asi jedná zase o jeden z těch případů, kdy je něco ošizeného tak moc, že je to omylem bez mléka, vajíček i želatiny. Nejsou drahé, velké balení stojí do třiceti korun, takže pokud netrváte na zdravé stravě, tak jsou docela výhra.
android s oreo.jpg
Lotus pomazánka a sušenky
Znáte Lotus? Skořicové sušenky v červeném obalu, které se s oblibou přidávají v restauraci ke kávě? Tak i ony se vyrábějí bez mléka a vajec. Že sušenky jsou nuda? A co pomazánka z nich? Ano, ta věc je přesně tak nezdravá, jak zní, ale žijeme jen jednou, a tu a tam je potřeba se trochu rozmazlit. Vyrábí se v křupavé a hladké variantě, tak si raději předem zjistěte preference.

About: