Do školky, teď nebo raději později?

Nezařazené

Nástup dítěte do školky bývá těžký, někdy více pro rodiče, někdy spíše pro dítě. Dítě, které je zvyklé jen na rodinu, potažmo na mámu, tráví s ní skoro veškerý čas a není moc zvyklé na dětský kolektiv, to mívá těžší. Je to pro něj velká změna a někdy také stres. Jenže dítě se dá na nástup do školky docela dobře připravit a většina rodičů nemá ani tu možnost být s dítětem dlouho doma a musí se vrátit do zaměstnání. Školka je pro děti přínosná, naučí se sžít s dětským kolektivem, naučí se pravidelnému režimu, respektování autorit, stane se samostatnější. Jenže každý začátek něčeho nového je těžký. Dítěti to musíte usnadnit co nejvíce vy a také hlavně vy se musíte obrnit, být silní a neukázat dítku, že z toho máte obavy. Ono to vycítí a pak to bude ještě víc na vás zkoušet.
učitelky a holčičky
Obecně je lepší, když dítě do školky nastoupí už ve třech letech, ne později. Starší děti to mají potom ještě těžší, i když si rodiče myslí opak. Jenže když se budete snažit mu to oddálit a ještě počkat, může to být nakonec ještě horší. Děti by si měli začít zvykat postupně, když ho tedy zapíšete do školky, už dopředu je důležité s ním o tom mluvit. Že tam bude mít kamarády, bude s nimi hrát, malovat, budou chodit na hřiště a na procházky. Budou tam mít dobré svačinky a obědy a potom si pro ně zase přijdete. Také by dítě mělo už znát hlavní hygienické návyky, mělo by umět poděkovat a poprosit, říct si, že se mu chce na záchod. Ze začátku dítě ve školce nechávejte jen na pár hodin, pak jej vyzvedávejte po obědě a až po čase ho nechce až do odpoledne.
kostky s písmenky
Bude si pomalu zvykat a začne se mu tam líbit. Snad úplně každé dítě ze začátku pláče a nechce, ale vy musíte být neoblomní a vydržet. Potomek si ale musí uvědomit, že pro něj opravdu vždy přijdete, tak jak slíbíte, přinesete mu za odvahu třeba malou sladkost a uvidíte, že si velmi brzo zvykne a nakonec se bude mezi kamarády těšit. Ale pokud i po pár měsících si dítě nezvykne, bude tropit každé ráno scény, nezačlení se mezi děti, je vždy možné domluvit se s učiteli a dítěti docházku o chvíli odložit. To se ale moc nestává. Děti jsou společenské a nakonec zjistí, že ve školce je jim dobře.
Je to pro něj velmi dobrý start pro další roky, kdy bude muset chodit do školy. Takhle už bude mezi dětským kolektivem zvyklý a rád. Pokud ale i přesto máte velké obavy a strach o svůj malý poklad, zkuste si koupit Bachovy krizové kapky pro děti. Pomohly už hodně rodinám a hlavně dětem s nástupem do školky. Podívejte se na internet, najdete tam různé recenze a povětšinou kladné. Jde o směs bylinek, které působí proti vzteku, nervozitě a stresu. Je to čistě přírodní a stoprocentně bezpečné. Pro těžký začátek velmi dobrý pomocník. Existuje varianta i pro dospělé, ti to totiž někdy s tím nástupem mají vlastně těžší, nežli jejich děti.

About: