Práce v okolí Českých Budějovic je v dosahu …

Brigády České Budějovice a okolí na vás čekají. Neváhejte a oslovte potencionální zaměstnavatele. Nikdy není pozdě začít se zajímat o nové zaměstnání nebo o – alespoň brigádnickou činnost, jakou jdou dohody o provedení práce anebo dohoda o pracovní činnosti. Rozepíšeme se o b r i g á d á c h, a trochu vám tento pojem osvětlíme.

Pojem brigáda v zákoníku práce nenajdete, ale je to ustálené slovo, které se používá velmi často, pokud se hovoří o zkráceném pracovním úvazku.

České Budějovice náměstí

Dohoda o provedení práce – tu s vámi zaměstnavatel může sjednat nejvýše na tři sta hodin v roce a tento počet hodin nesmí překročit! Kdežto dohodu o činnosti s vámi zaměstnavatel může sjednat na maximálně polovinu stanoveného pracovního úvazku ve firmě. Proto můžete do práce docházet nepravidelně tak, jak firma například bude potřebovat, což nelze v případě „hlavního“ pracovního poměru – zde máte sjednanou pevnou nebo pružnou pracovní dobu, kterou je nutné dodržovat.

dodržovat zákony

Je třeba ale vědět, že pokud budete zaměstnání například na dohodu o provedení práce, jedná se vždy o nepojištěné zaměstnání, pokud dosáhnete výdělku do desetitisíc korun hrubého. Sice vy i firma šetříte na odvodech zdravotního a sociálního pojištění, ale nemáte zaplacené zdravotní pojištění, což je vaší povinností. Proto se na toto informujte u mzdové účetní, zda máte či nemáte hrazené ze mzdy zdravotní pojištění. Pokud by zaměstnavatel zdravotní pojištění z vaší mzdy nebo odměny nesrážel, máte povinnost odvodu vy sami za podmínky, že nejste jinak osobou, za kterou je stát plátcem zdravotního pojištění, například – student, poživatel důchodu, matka čerpající rodičovský příspěvek a podobně.

Vraťme se ale k nabídce zaměstnání v okolí Českých Budějovic, kterou jsme vám na začátku slíbili. Každý den, se objevují nové a aktualizované údaje o nových pracovních místech. V současné době můžete nalézt v Českých Budějovicích a blízkém okolí na jedno sto šedesát šest pracovních pozic!

About: