3D tisk je dostupnější, než by se mohlo zdát.

3D obecně je stále rozšířenějším pojmem dnešní doby. Rozšíření moderních technologií a přístrojů nám umožňuje vytvářet stále složitější tvary, precizně a designově zpracované výrobky i zcela jednoduché věci, jejichž výroba by byla velmi pracná a v minulé době i v některých případech dokonce nemožná.

3D tiskárny nám umožní vytvářet spletité a náročné tvary s vysokou přesností i rozmanitým výběrem materiálů – od termoplastů, kompozitních materiálů až po nylon či pryskyřici. A co lze s takovou tiskárnou realizovat? Fantazii a náročnosti se meze nekladou. Může se jednat o nápaditý šperk, vtipný dárek, designově složité logo nebo třeba součástky do automobilů. V dnešní Covidové době si jistě vzpomeneme třeba na funkčně jednoduchou, ale velice užitečnou plastovou sponu na respirátory a roušky nebo také plastové kryty obličeje. I tato hravě zvládne 3D tisk.

3D tiskárna

Velikost výsledných produktů je rozmanitá, od několika mm až po reálně velké domy. Stále více viditelný 3D tisk domů je však na svém počátku a v běžném životě se ve většině případů setkáme s vytvořením komponentů či výrobků v řádech mm či cm.

Základem pro takový tisk je vytvoření 3D modelu, který lze vytvořit v příslušném programu na počítači a po technické konzultaci či drobných úpravách lze již bez problémů nechat si daný produkt vytisknout v jedné nebo mnoha kopiích. Výsledkem bude velmi přesný či designový individuální výrobek, jehož výroba klasickými metodami by byla pravděpodobně velmi drahá, náročná či dokonce nemožná.

Ikona 3D tisk

V každé dobré a profesionální firmě zabývajícím se tímto druhem tisku naleznete kvalitní tiskárny, materiály a odborníky, kteří vám pomohou i poradí. V případě doporučí potřebný postup, materiál nebo realizují 3D modelování. Jednou z takových je i firma zabývající se 3D tiskem v Olomouci 3d-tiskni.cz, jež má bohaté zkušenosti např. i s tiskem prototypů všeho druhu.

Cenová hladina 3D tisku závisí na mnoha faktorech (materiál, časová obtížnost, metoda tisku), avšak oproti manuální výrobě je nesrovnatelně nižší.

About: