Proč každý internetový obchod preferuje, když u něj budu mít založen můj účet

Stále více lidí využívá k nakupování internetové obchody. To platí zvláště v dnešní době pandemie koronaviru, kdy lidé nechtějí z obavy před nákazou chodit do míst, kde je velká koncentrace jiných lidí, jako jsou právě klasické kamenné obchody.

Je tedy jasné, že tržby firem, které prodávají přes internet, stále stoupají. To však nestačí. Jedná se totiž o prakticky neustávající boj o to, kdo bude mít nejvíce zákazníků. A nejen to, je také potřeba si udržet co nejvíce těch stávajících. To však rozhodně není jednoduchý úkol. Proto není divu, že je k tomuto účelu využíváno nejrůznějších metod.

různé vzhledy internetových obchodů

Jednou z nich je i nabízení zákazníkům vytvoření jejich účtu v rámci onoho obchodu. To má pro ně hned několik výhod. Pokud si totiž zákazník založí můj účet svetpokladu.cz, má obvykle k dispozici určité výhody, které ti, kteří nakoupí bez registrování, nemají.

Tou první je možnost i zpětného sledování zásilky. Tím pádem se můžeme i po nějaké době přesvědčit, jak dlouho trvalo, než nám náš nákup vlastně dorazil. Také díky tomu máme přehled, co vše jsme zde nakoupili, a za kolik.

To ovšem není vše. Je zde také fakt, že se celý nákup podstatně zjednodušuje. Nemusíme totiž pokaždé vyplňovat naše jméno, adresu a další nezbytné kontaktní údaje. Ty jsou automaticky vyplněny, a pokud se některý z nich změní, například telefonní číslo, pak jej stačí jen upravit.

znázornění internetového obchodu

To vše zní dobře, otázkou ovšem je, proč to obchody dělají. Odpověď je poměrně jednoduchá: je to snaha o udržení zákazníků. Díky nabízení nejrůznějších výhod si zajišťují, že budou nakupovat právě v onom obchodě. A tím pádem budou mít i vyšší zisk, což je to, o co se snaží.

Můžeme se ptát, zda je skutečně dobré tuto službu využít. To však není tak jednoznačné. Vyplatí se to především v případě, kdy zde chceme nakupovat častěji. Pokud nakupujeme jen jednu věc a dále již o daný sortiment zájem nemáme, pak je registrace poměrně zbytečná.

Je tedy vidět, že jako všechny služby, i tato je vhodná pro určitou skupinu lidí. Záleží jen na nás, abychom se rozhodli, zda do ní patříme.

About: