Chutné a zdravé letní osvěžení

Domácí limonády s ledem jsou chutným a účinným osvěžením v horkých letních dnech. Některé pak mohou mít i prospěšné účinky pro naše zdraví. Můžeme si je sami vyrobit doma, nebo bez práce koupit ve specializované prodejně, která nabízí zboží v bio kvalitě. Jaké to jsou, a jak pomáhají?

ledový nápoj

Mátový sirup

Máta je svěžest sama, a když se spojí s vodou, ta chuť je naprosto fenomenální a nepopsatelná. Pokud však stojíte o něco sladšího, je mátový sirup ideální volbou. Vyhněte se však řetězcovým nabídkám a výrobcům, kteří do sirupu přidávají nezdravé cukry, a konzervanty. Sirup si můžete uvařit sami doma, či zakoupit tam, kde je k němu přidáno jen to nejlepší. A v čem je vlastně máta prospěšná našemu tělu? Máta je úžasným přírodním lékem pro podrážděný žaludek, řeší ale i střevní problémy, a zlepšuje chuť k jídlu. Je však dobrá i při nachlazení, kdy zmírňuje příznaky, jako jsou kašel, či rýma.

mátový sirup

Bezový sirup

Sirup z Černého Bezu známe snad všichni pod názvem kozičkový sirup. Tento výborný domácí sirup si čas od času uvaří doma mnoho z nás, a ti kdo na to nemají čas, ocení chutný a poctivý bezový sirup minimálně v létě. Je to totiž úžasné letní osvěžení, ale také velmi zdravá věc. Bojuje se nejrůznějšími infekcemi, včetně příznaků, jimiž bývají třeba vysoké teploty. Je dobrý také na migrény, záněty, a nejrůznější bolesti. Bez je úžasným detoxikantem, který krásně pročistí orgány, a udržuje vaše tělo v nejlepší kondici.

Levandulový sirup

Sirup z levandule. Jak asi může chutnat? Výborně. Sirup z levandule doplněný ledovou vodou a troškou limetky, je velmi chutným nápojem, který v létě skutečně oceníte. A k čemu je levandule vlastně dobrá? Levandule má naprosto antidepresivní účinky, a tak je skvělým přípravkem pro uklidnění. Její vůně je omamná a uklidňující, a často se využívá sušená do místností, kde lidé odpočívají, či spí. Levandulový sirup tedy není pouze osvěžujícím nápojem, ale také skvělým antidepresivem.

About: