Ubytování Loket pro dny všední i sváteční

Dovolená v tuzemsku

Za socialismu lidé toužili vydat se mimo území republiky, sevřené železnou oponou, především do zemí západní Evropy. Byla tu spousta „lákadel“, která v Československu neexistovala, alespoň ne v takovém měřítku – luxusní zboží (oděvy, obuv, nábytek, vybavení domácností) inzerované v tlustých papírových katalozích, přírodní krásy alpských vrcholků, Středozemního moře, francouzské Riviéry, či holandských větrných mlýnů.

hrad Loket

Přiliv turistů na západ po otevření hranic na konci 80. let také skutečně nastal, ale dnes se situace diametrálně mění. Máme tu hrozbu terorismu, příliv migrantů ze severní Afriky, koronavirovou epidemii, a kdo ví, co se ještě v dalších letech objeví.

V Česku je bezpečněji

Česká republika je dnes bezpečnější volbou, jak prožít volné dny, a spousta lidí to už také praktikuje. Zjišťujeme, že je u nás tolik nádherných míst, kde může být dovolená pohodová, zajímavá, přitažlivá, a hlavně bezpečná. Ubytování Loket nad Ohří je jednou z možností, jak změnit své dosavadní zvyklosti a namísto přeplněné oblázkové mořské pláže si užít řeku Ohři, Svatošské skály, CHKO Slavkovský les, karlovarskou kolonádu, Krušné hory s Božím darem a Klínovcem, rekreační areál jezera Michal a samozřejmě městské památkové rezervace a hradního objektu v samotném Lokti.

Slavkovský les

Loket býval královským (strážním) městem, jeho význam pohasínal až v období pozdní renesance, kdy se šlechta situovala spíše do zámeckých sídel. V době svého největšího rozkvětu však využíval výjimečné polohy, kterou stěží objevíte někde jinde. Hrad i měšťanské domy v podhradí jsou vystavěny na mohutném skalisku, sevřeném kruhovým širokým říčním meandrem. Je odtud překrásný pohled do zalesněné krajiny, proto tu také velmi rád pobýval Johann Wolfgang Goethe.

Až se sem někdy vypravíte, zkuste vsadit na aktivní trávení volných dnů, budete možná překvapeni, jak báječné je splout řeku na kánoi či na raftu, projet se na kole podél řeky až do Karlových Varů, anebo se vydat na horskou túru do Krušných hor. Nedaleko odtud můžete navštívit i lázně Jáchymov a využít některou z wellness procedur – neváhejte, stojí to za to.

About: