Ráda nakupuji

Přemýšleli jste někdy nad tím, v čem spočívá hodnota peněz? Já jsem nad tím přemýšlela už několikrát a musím uznat, že to opravdu složité. Protože když na něco přijdu, tak si potom hned vybavím taky nějaké podmínky anebo zápory, které v tom spočívají, takže vůbec nechápu, čím reálně je hodnota peněz. Proto jsem se raději podívala na webovou stránku fede.cz a kde jsem se taky dozvěděla nějaké informace o tom, v čem spočívá hodnota peněz. A je to například to, že kdybychom si chtěli něco koupit nebo pořídit od jiného člověka nebo od firmy, tak musíme za to samozřejmě také zaplatit.

Moc ráda nakupuji.

To je vám novinka, že? Takže tady už vidíte první příklad, v čem spočívá hodnota peněz. Když něco chcete, tak za tom musíte zaplatit. Krás se samozřejmě nesmí! Tedy pokud vám to někdo nedaruje darem, to je pak něco jiného. Anebo to nenajdete na zemi. I když tohle by bylo také už dost sporné. Protože když něco najdete na zemi, tak to musíte samozřejmě odevzdat příslušném místní orgány, který se o to postará. Taky samozřejmě záleží na tom, co a kolik si toho chcete koupit. Od toho se potom odvíjí cena peněz a taky bude spočívat hodnota peněz v tom, kolik věcí jste si chtěli pořídit.

Snažím se šetřit peníze.

Tady u nás v České republice můžete platit korunou a taky eurem. Můžete tady využít opravdu spoustu služeb. Můžete platit jak fyzickými penězi, tak taky například z účtu na účet. To mám nejraději já, že nemusím platit hotově. Takže pokud i vy stále nevíte, v čem spočívá hodnota peněz a chcete to více zjistit, můžete si také objednat nějakého bankéře, který vám všechno dopodrobna vysvětlí a zároveň vám také řekne, kde byste mohli třeba více ušetřit anebo kde byste mohli třeba začít spořit. A jaká jakou částku si odkládat, byste potom měli dostatek peněz na horší časy. Tak už víte, v čem spočívá hodnota peněz Fahd?

About: