Jak je to s nájmem u družstevního bytu?

Jsou lidé, kteří se rozhodnou jít do nájmu družstevního bytu. Rozhodně je i dnes něco takového možné, ale je potřeba počítat s tím, že to zde nebude tak jednoduché, jako v případě nájmu někde v paneláku.

Právě v paneláku se mnoho věcí tolik neřeší, jako v případě družstva. Je ale pravda, že je dnes čím dál více družstev a tak přibývá družstevních bytů. Ne všem ale něco takového vyhovuje, protože se najde mnoho těch, kteří by raději bydleli v běžném paneláku, než někde, kde to vlastní družstvo a to například proto, že mají špatnou zkušenost.

věci na okně

Neznamená to ale, že i když máte špatnou zkušenost, že je to všude stejné. Ne všechna družstva jsou stejná. Jsou taková, kde jsou velice přísné podmínky a člověk tak musí počítat s tím, že to nebude jen tak, ale jsou i taková, kde to tak přísné není a člověk opravdu nemusí mít žádné obavy.

Možná, že máte zkušenost právě s tím družstvem, kde to bylo natolik přísné, že byl člověk rád, když konečně odešel. Ne všude to je opravdu takové, takže se nebojte zvolit si opět byt, který patří družstvu, pokud máte tu možnost a pokud se vám daný byt líbí mnohem více, než byt, který družstvu nepatří.

Je důležité, aby člověk přebýval jen tam, kde se mu to líbí a kde se nemusí řešit žádná rekonstrukce, aby to nedopadlo tak, že byste ještě ze svých peněz museli hradit nějaké úpravy, protože se vám to v daném bytě nezdá.

velký byt

Opravdu ne každému se může líbit stav, ve kterém aktuálně daný byt je. Je potřeba mí pochopení, že člověk by místo zeleného obýváku měl raději obývák bílý. Pokud by ale člověk chtěl ze zeleného obýváku udělat bílý, musí s tím samozřejmě souhlasit majitel. Člověk bez souhlasu majitele nemůže téměř nic, protože pokud by nějaké změny udělal člověk tajně, nemuselo by to dopadnout dobře.

Určitě se nebojte být v nájmu družstevního bytu, protože sami uvidíte, že se klidně můžete setkat s družstvem, kde to rozhodně nebude tak hrozné. Člověk může být někdy mile překvapen.

About: