Proč jsou dřevěné hračky ty nejlepší?

Bez hraček bychom asi jen těžko zabavili děti. Ovšem hračky neslouží jen k upoutání pozornosti, hraní ale měli by splňovat také požadavky pro rozvíjení motorických schopností těch nejmenších dětí i předškoláků. Děti si hrály vždycky a archeologické vykopávky dokazují, že předměty z nejrůznějších materiálů dávali ke hraní svým dětem naši předkové již po staletí.dřevěné hračky mají dlouhou tradici

Dřevěné hračky jsou nejlepší

Víme, že hračky existují již po tisíce let. Nejrůznější zmenšeniny nástrojů, malé zvířátka i provizorní panenky znaly všechny děti. Do devatenáctého století se hračky vyráběly výhradně ze dřeva, později se začalo využívat i jiných materiálů jako například sklo nebo kov. Až po skončení druhé světové války se začaly objevovat první hračky také z plastu.
I když moderní hračky jsou pro děti velmi lákavé, pořád jsou velmi oblíbené i klasické hračky ze dřeva. Ty české dřevěné hračky pro nejmenší milují děti již po generace. A u nás se také vyrábějí stále ručně ty nejlepší kousky. Klasický tahací kačer, který se začal vyrábět u nás, získal dokonce v roce 1958 hlavní cenu na Světové výstavě. A populární je dodnes stejně tak jako dřevěné stavebnice, skládačky nebo puzzle.takové kostičky jsme měli doma snad všichni

Výhody dřevěných hraček

Na rozdíl od plastových materiálů pro výrobu hraček, u těch dřevěných nehrozí dětem žádné nebezpečí, jsou zdravotně nezávadné a děti tak nijak neohrožují. To je jejich největší výhoda, ovšem těch je samozřejmě víc. Hračku ze dřeva dítě jen tak nezničí, vydrží stále stejné po celé roky a mohou se tak v rodině i dědit. Nedají se rozložit silou na menší kousky, dítě si tak nemůže ublížit ani nějaký menší kousek spolknout.
Děti by si měli hrát a být při tom v bezpečí. Děti potřebují užívat si se svou hračkou všechny chvíle a vyhrát si, tak jak potřebuje, bez ohledu na to, že rodiče o něj budou mít strach. Dřevěné hračky tohle umožňují a navíc i v rodičích vyvolávají krásné a nostalgické vzpomínky na jejich vlastní dětství.

About: