Honí vás mlsná?

Asi nemalé množství lidí si umí představit, že by alespoň občas nesnědli něco sladkého. Kousek čokolády, dort, zmrzlina nebo sladký moučník, patří mezi milovníky sladkého k velkým pokušením a jen málo kdo by odolal. Co člověk to jiný názor, zvlášť pokud se týká výživy a cukru. Všechny cukry nejsou úplně zdravé, přesto se bez některých naše tělo neobejde. Není cukr jako cukr.
nabídka dortů
Sacharidy, které patří mezi
cukry, jsou pro tělo zdrojem potřebné energie. Nejsou pouze ve sladkých pokrmech, ale obsahují je brambory, ovoce, rýže, zelenina a mnoho dalších druhů potravin. Tělo potřebuje určité množství sacharidů, ale bílý cukr k nim rozhodně nepatří. Pokud vás trápí neodolatelná chuť na sladké, zkuste cukrovinky nahradit sladkým ovocem. Jako náhražka sladkých pokrmů vám poslouží banán, hroznové víno nebo sušené ovoce bez přídavku sladidel.
čokoládový dort
Budete mlsat zdravě a chuť na sladké potlačíte. Navíc tělu dodáte vitamíny a potřebnou vlákninu. Jestli si potřebuje dosladit čaj, jogurt nebo kaši, raději zvolte jinou alternativu. Použijte med, čekankový sirup nebo sladidlo se stévií. Je to sice zdravější varianta, ale i tady platí, všeho s mírou. Čekankový sirup má kromě nízkého glykemického indexu i jiné pozitivní účinky pro zdraví. Je vhodný při bezlepkové dietě, redukčních dietách. Napomáhá ke zlepšení činnosti střev, podporuje růst prospěšných střevních bakterií. Med má na rozdíl od čekankového sirupu velkou kalorickou hodnotu. Na rozdíl od cukru, ale tělu také dodá prospěšné látky. Tělo bychom měli, ale zásobit především složenými sacharidy. Ty trávíme pomaleji než ty jednoduché. Hladina krevní cukru pak stoupá rovnoměrněji. Složené cukry obsahuje celozrnné pečivo, brambory, ovesné vločky, luštěniny a jiné potraviny. Mezi specifické patří laktóza, kterou někteří jedinci, nedokáží trávit. Cukry jsou i v oblíbeném pivu.
 
 

About: