Pokud se vám peněz nedostává, na dovolenou raději zapomeňte

Je tady léto a nejčastější otázka, kterou člověk v tuto dobu zpravidla slyší je, kam pojede na dovolenou. Vážně to vypadá jako by odjezd na letní dovolenou byl nějakou povinností. Ovšem není se čemu divit, každý z nás si rád v těchto příjemně horkých dnech odpočine od všedního shonu někde u moře anebo alespoň u českého rybníka, ovšem pořádně vybaveného a se vším, co k létu patří. Nicméně pravda je, že ať už v létě vyrazíte na jakoukoli dovolenou, zahraniční anebo tuzemskou, vždy vás to bude stát nemalé peníze.
stovka a kreditka.jpg

Mezi námi se však pohybuje celá řada lidí, kteří si během roku nezvládli nic naspořit a žádnými finančními rezervami neoplývají. Pokud k nim patříte také vy, tak je nanejvýš vhodné, abyste si položili otázku, zda opravdu na nějakou letní dovolenou, alespoň v tom obecném, cestovním smyslu vyrazíte.

Důležitým argumentem pro je, abyste si odpočinuli a unikli od stresu všedních dnů. A to se rozhodně dělá lépe daleko od domova než v místě bydliště. To vám potvrdí naprosto každý.

Je zde ale i druhá strana mince a tou je fakt, že když na dovolenou vyrazíte, tak skončíte v mínusu a nikoli „pouze“ na nule, což by už tak bylo na pováženou.
pohled na Maledivy.jpg

Každý člověk by totiž měl včas myslet i na to, co se stane, pokud se zadluží a nebude se mu dařit dlužnou částku splácet. V tom případě velice záleží na tom, kde jste uzavřeli smlouvu o půjčce a jaké jsou konkrétní podmínky této smlouvy. Mezi lidmi je totiž v posledních letech velice oblíbená americká hypotéka, kterou mohou financovat cokoli bez udání účelu. Jenže tato zdánlivě výhodná hypotéka je velice nebezpečná tím, že za ni ručíte svou střechou nad hlavou. A jistě jen málokdo z nás by chtěl skončit na ulici kvůli tomu, že si pár měsíců předtím vyrazil zaplavat k moři.

Jak je tedy vidět, v životě existují situace, kdy je lepší nehledět na to, co říkají ostatní a místo dovolené raději zůstat doma. Vždyť i odpočinek v pohodlí domova může být to pravé.

About: