„Dovolená“ s dítětem

Nezařazené

Čas strávený několik let se svým dítětem doma je vyčerpávající jízda, kterou musíte už jen pro blaho svého dítěte zvládnout. Je pozoruhodné, že se tomu říká mateřská/rodičovská dovolená, kdy si každý pod tímto pojmem spíše představí odpočinek a pohodu než kolotoč starostí a povinností, které v něm nastanou.
novorozeně mezi rodiči.jpg

Jak přežít toto složité období?

Žádný budoucí rodič, který ještě dítě nemá, si živě nedokáže představit to, jak to vše bude s jeho miminkem probíhat. I přes to, že doma zůstává zpravidla matka dítěte, péče a někdy i stres kolem miminka se dotknou i partnera. Jak ustát období, kterým si musíte projít, i když se to může zdát zpočátku nemožné?
·        Uvědomte si, že nejste stroj!Žena – matka, která chce mít vše perfektní a úhledné, si musí přiznat, že prioritou je její dítě, nikoli precisní úklid, uhlazená domácnost a její vzhled. Čím je dítě menší, tím více potřebuje vaši přítomnost a starostlivost. Věřte, že ostatní počká.
·        Až dítě trochu vyroste, odpoutejte se od nálepky mámy.Dobrou radou, která vám může udržet vaše myšlenky pohromadě a v hlavě rozum je, že si najděte aktivitu, která nebude zahrnovat mateřství a dítě. Znamená to, že si máte najít koníčka, který vás nabije energií. Ať už to bude nějaká brigáda nebo kurz jógy, podstatné je to, abyste i vy vypadla z každodenního stereotypu.
·       Berte veškerou starostlivost o vaše dítě jako štěstí, ne jako povinnost!Pocit, že na vás někdo visí a je na vaši pomoc odkázaný je skutečně velký balvan, který musíte v sobě nosit každý den. Z toho důvodu berte čas strávený doma jako příležitost užít si nejdůležitější léta vašeho dítěte tak, abyste na ně ráda vzpomínala. Pochopte, že to, že se nevyspíte, skoro vůbec si neodpočinete a ne vždy všechno stíháte děláte kvůli vašemu dítěti, které jednou vyroste a bude potřebovat více svobody než mámy.
mamka, syn a mapa.jpg

Když už si myslíte, že je nejhůř, kamarádka vás vyvede z omylu

Každá maminka má ve svém okolí kamarádku, která má taky dítě nebo hned několik. Často se v době vaší „dovolené“ setkáte s příběhy jiných matek, které vám otevřou oči a vy zjistíte, že může být skutečně i hůř. Takže neztrácejte hlavu a berte toto náročné období jako něco, co jednou stejně skončí a vy byste z něho měla vytěžit co nejvíce hezkých vzpomínek a nezapomenutelných okamžiků.

About: