Ploty k ohraničení pozemku

Plot ohraničuje pozemek, a hlavně jej chrání před zloději zvířatům, které nemají, co na našem pozemku, co dělat. Velmi oblíbené jsou betonové ploty.

Ploty k ohraničení pozemku

Dřevěný plot

Jestliže máme nějaký pozemek, tak je zapotřebí ho chránit před nechtěnými návštěvníky, aby nenapáchali žádnou škodu. Přeci jen nechcete například, aby během sklizně na zahrádku zavítala divá zvěř a ta následně celou zahrádku zničila. Klasikou bývaly dřevěné ploty, přičemž ten má své výhody i nevýhody. Protože se jedná o přírodní materiál, který opravdu krásně zapadne třeba na zahrádku, protože dřevo má svou osobnost a každý kus je originál.

dřevěný plot

Větší nevýhodou je jeho péče, protože se o tento materiál musíme starat, aby nám skutečně vydržel. Jde totiž o kvalitní povrchovou úpravu, přičemž nejlepší je dřevo namořit a následně jej natřít vhodným nátěrem. Ten chrání před slunečními paprsky i vodou, protože když necháme pouze holý plot na pospas přírodě, tak za chvíli nebude hezký a životnost bude velmi malá. Takže pravidelné renovaci se nikdy nevyhneme, což není náročné, ale zabere poměrně hodně času a úsilí.

Betonové ploty

Stále častěji se můžeme setkat s betonovými ploty, protože ty skutečně jsou v řadě ohledech lepší. Dříve nebyli moc oblíbené kvůli vzhledu, protože se dělali v podobě hranatých tvarů, ovšem v dnešní době jsou mnohem v designu dále, takže mají nádherný vzhled a klidně si je můžete dát na zahrádku. Tím získáte zároveň soukromí, protože se na Vás nikdo nebude dívat, přičemž nepříjemné pohledy sousedů http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2356966-severokorejsti-krasobruslari-budou-na-olympijskych-hrach-u-sousedu-lamat-ledy a kolemjdoucí nejsou příjemné pro nikoho.

struktura betonu

Zároveň beton je pevný jako skála, takže betonové ploty mají slušnou, kdy se rozhodně nemusíte bát třeba jako u dřevěných plotů, že budete muset za pár let dělat renovaci. Zde stačí očištění od nečistot je zase jako úplně nový. Budete mít také klidné spaní, protože se skutečně přes tento plot nikdo nedostane. To je zajištěno i tím, že veškeré nosné stojky jsou zabetonovány pevně v zemi. Další části jsou pevně připevněny právě ke stojkám, čímž je zajištěna skvělá pevnost.

About: