Internetové pirátství – dobře nebo špatně?

Nezařazené

Vzpomínáte si na starou reklamu, ještě na VHS kazetách, která nám říkala, že „auto bychom neukradli“, „peněženku bychom neukradli“? Určitě ano, protože už v době VHS kazet a přehrávačů bylo velmi rozšířené kopírování a padělání filmů a seriálů. Více než starosti z dopadení nám tyto reklamy dělaly starost. A každý z nás má taky doma určitě spoustu VHS kazet se starými filmy, které jsme si my nebo naši rodiče schovali na horší časy.
stahování 

Torrentuješ?

Nejrozšířenější způsob, jak si sehnat nějaký film, seriál, hru či zkrátka cokoliv, aniž by člověk musel platit stovky, je torrent. Program, soubor, systém, který pracuje s peer to peer komunikací, kde spoléhá na propojení počítačů a stahování dat od nich. Pokud člověk není napojen přímo na síť, kde je velká kontrola, může beztrestně stahovat, co jen hrdlo ráčí.
 

Uložils to?

Dále tu najdeme spoustu stránek, ze kterých si soubory můžeme stáhnout přímo. Na internetu je spousta zapomenutých webů, které dnes nabízejí zdarma staré hry na počítač, které jsou ale stále super. U filmů to je těžší, protože studia mají stále zájem na tom, aby se prodávaly, například v novém provedení v Blue-ray nebo 3D. Co je ale důležité, i takhle to jde
 středověký pirát

Riskuješ?

Je důležité zmínit, že čím více stahujete, tím větší je šance, že vás jednou někdo náhodou objeví. Vždycky je malinká šance, že někdo náhodou klikne a tam se mu objevíte. Takové objevení je těžce trestáno velkými pokutami. Porušení autorských práv není vůbec žádný med. Mnohdy je to taková částka, která by vás nikdy ani nenapadla a přesto – nejznámější seriál na planetě „Game of Thrones“ je nejstahovanější seriál vůbec a drtivá většina diváků seriál nesleduje ani v televizi, ale právě na svém počítači poté, co si seriál stáhne a přiloží titulky.
 
Nikdo ale nikdy neodpáře film a kino. Do kina se chodí, protože to má atmosféru, popkorn, zkrátka šmrnc. No řekněte, není podívaná v kině přece jen silnější zážitek než na počítači?

About: