Bazénový vysavač patří k základnímu vybavení bazénu

Pořídit si v současné době na zahradu bazén, je poměrně snadné. Nadzemní nádrže o průměru necelé čtyři metry zakoupíte již za několik tisíc korun, s pískovou filtrací vás to vyjde přibližně do patnácti tisíc korun. Pochopitelně, pokud toužíte po zapuštěných bazénech pro celoroční provoz, tam bude jejich pořizovací cena vyšší, ale ta částka rozhodně nebude astronomická, že by byl bazén dostupný pouze pro nejmovitější klientelu.

voda v bazénu

Součástí bazénového příslušenství všech zahradních bazénů jsou i vysavače bazénového dna. Vyrábí se buď jako zcela automatické systémy, jejichž provoz není závislý na naší kontrole a hlavně na přítomnosti obsluhy, anebo jde o vysavače jen zčásti automatické, které se samočinně pohybují, ale nemají svůj vlastní filtrační okruh. Automaty (robotické vysavače) se pohybují po dně efektivně, takže jej uklidí naprosto dokonale, ovšem u poloautomatů je pohyb po dně pouze nahodilý a jejich účinnost nemusí být stoprocentní.

bazénové schůdky

Pak je tu ještě jedna kategorie bazénových vysavačů – docela jednoduché nástavce na teleskopické tyče, které obsluhuje člověk. Je to dobrá volba pro každého, kdo chce ušetřit, více se hýbat a vysmýčit bazénové dno tak důkladně, jako při vysávání koberce.

Ruční bazénový vysavač má ještě dvě bonusové výhody navíc: Tou první je fakt, že je to jen kus plastiku, na němž se nemá co pokazit, resp. při šetrném zacházení vám vydrží spoustu let. A druhým bonusem je zlepšení nálady.

Zdá se vám pošetilé hovořit v souvislosti s vysáváním dna o nějaké pohodě? Pak vězte, že právě prací s ručním vysavačem se perfektně rozhýbete, uvolní se do krevního oběhu hormony dobré nálady a budete si připadat více svěží, více užiteční, více smělí a rozhodní, a budete mít i více elánu do života. Práci s ručním vysavačem ocení zejména ti, co pracují v kancelářích, a málo se pohybují.

About: