Pravidelná kontrola všechno usnadní

Údržba bazénové vody nemusí být nijak náročná. Stačí ji jen provádět pravidelně, správně dávkovat přípravky a hlavně používat spolehlivé přípravky bazénové chemie. Pro kontrolu kvality bazénové vody využívejte tester ph, protože právě tento ukazatel je pro kvalitu vody tím nejdůležitějším. Kontrolu byste měli provádět pravidelně každý týden. Nejlepší je začít už při prvním napouštění bazénu, protože se může stát, že napouštíte vodu do bazénu z podzemního zdroje a podobně.

domácí bazén

Každopádně tester Vám ihned ukáže, jestli je PH vody ve správném rozmezí nebo jestli se snížilo či naopak zvýšilo. Podle výsledků měření je potřeba se ihned zařídit a jeho hodnoty ihned srovnat a to buď přípravkem pro jeho zvýšení či pro jeho snížení. Oba tyto přípravky jsou na trh dodávány jak v granulované tak i v kapalné formě a to hned v několika různě velkých baleních. Ať už si vyberete granulovaný nebo kapalný přípravek, je nutné nejdříve odměřenou dávku rozmíchat v malém množství vody, třeba v kyblíku a pak teprve postupně vlévat do bazénové vody a to vždy při spuštěné filtraci, která přípravek dostane do celého obsahu bazénové vody.

plavání

Ovšem hodnoty PH vody nejsou jediným ukazatelem, který musíte sledovat. Tester Vám také ukáže, v jakých hodnotách se nachází obsah aktivního chloru ve Vašem bazénu, což je také velmi důležitý faktor. Bez dostatku chloru by se Vaše koupání mohlo velmi rychle změnit v nevzhlednou páchnoucí bažinu, protože by se Vám ve vodě množili bakterie a řasy. I pro tento případ, že zjistíte opravdu velký nedostatek chloru, je velmi jednoduché řešení, a to v podobě tak zvaného chlor šoku, který okamžitě navýší obsah chloru ve vodě a tak zvaně provede šokovou terapii Vaší vodě. Jak tedy vidíte, péče o koupací zařízení se nemusíte obávat. Každý problém má své řešení. Vy si jen užívejte koupání.

About: