Objevujte rakouské Salzbursko

Nezařazené

Město se nachází v západní části Rakouska a přiléhá k hranici s Německem. Leží na řece Salzach, a od roku 1996 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Přestože region sám o sobě nabízí množství památek, atrakcí a zážitků, blízkost hranice s Německem je další velkou výhodou. Hned za hranicí se totiž nachází známá historická památka – Orlí hnízdo, a pár kilometrů od něj i překrásné jezero Königssee.
hory nad městěm
K bývalému sídlu Adolfa Hitlera se pohodlně autem nedostanete. Můžete tedy výlet pojmout aktivně a z nedalekých měst či parkovišť vyrazit pěšky, nebo si zaplatit autobus. Při plánování pěší túry se nenechte zmást zajištěnou horolezeckou cestou, která bez patřičného vybavení není bezpečně schůdná. Jen pár kilometrů od hnízda leží jezero Königssee, které nabízí uchvacující přírodní scenérie. Přes jezero můžete vyrazit i na lodi, a pokud si nezapomene plavky, máte možnost ochladit se ve smaragdově průzračné vodě. Plavání mimo lodní koridory je zde totiž povoleno.
Nyní se vraťme zpět na rakouské území. V samotném Salzburgu můžete navštívit pevnost Hohensalzburg či zámeček Mirabell s přilehlými uměleckými zahradami. Zajímavostí je, že se jedná o rodiště W. A. Mozarta, pročež se městu někdy přezdívá i Mozartstadt. Můžete si tu dokonce prohlédnout jeho rodný dům. Zaujmout Vás může i návštěva katedrály, některého z muzeí, nebo místní zoologické zahrady.
salzburg rakousko
Okolí města také nabízí řadu lákadel. Mezi ty patří například solné doly, kde se můžete dozvědět nejen vše o historii soli, ale i způsobech těžby a životě horníků. Jeden ze solných dolů se nachází v městečku Hallstatt, které je v příjemné dojezdové vzdálenosti od Salzburgu a samo představuje krásnou lokalitu k návštěvě také zapsanou na seznamu UNESCO. Kromě solného dolu doporučuje vyrazit na vyhlídku nad městečkem, ze které se budete moci kochat panoramatem Halštatského jezera.

About: