Kvůli sprchování nemusíte do koupelny

Šílený žár, vedro až k zalknutí a vy se nemáte při prostřihávání živého plotu nebo sekání trávníku na zahradě, jak osvěžit. Ano, můžete zcela správně namítnout, že si s sebou vždy berete pití, ale to vám moc dlouho nevydrží ani vás to dokonale neosvěží, tedy alespoň, pokud obsah flašky nevylijete rovnou na sebe místo do sebe. Existuje ale mnohem efektivnější řešením a tím je sprcha. Nikoliv však ta klasická, v koupelně, ale speciální zahradní typ, který můžete mít klidně v těsné blízkosti domku. Pokaždé, když se vám bude zdát, že už je toho vedra na vás až příliš, můžete si polít studenou vodou. Sprcha se rovněž dá využít provizorně i k zalévání rostlin, i když ne každý typ. V případě, že si zvolíte stojatý model bez hadice, příliš kytek asi tímto způsobem nezavlažíte.
Hadicový typ

Napájení

Skvělé na zahradních sprchách mimo jiné je, že je nemusíte žádným způsobem napájet. Nejmodernější typy jsou totiž vybaveny solárními panely, které chytají energii ze slunečních paprsků, co dokáží celé zařízení bez potíží udržet v chodu samotné. Ovšem pouze za předpokladu, že svítí a svítí silně. Na podzim, v zimě a z části také na jaře nefungují zahradní solární sprchy tak jak byste si možná představovali. Ovšem to zase tolik nevadí, jelikož největší užitek z nich má člověk stejně v letních měsících, kdy jsou největší pařáky. Za deštivého podzimu si člověk padající vody užije více než dost.
Zahradní sprcha v akci
Široké využití
Cena zahradních sprch se dosti liší, záleží na typu. Ty levnější si můžete pořídit i za pár tisícovek, a to doslova. Budete-li ale chtít kvalitu, počítejte s tím, že se vám náklady mohou vyhoupnout až nad deset tisíc korun. Za tyto peníze ale koupíte opravdu luxusní sprchu. Většina lidí však z logických důvodů raději volí levnější modely. I ty se však dají použít k osvěžení, případně k očištění se před vstupem do bazénu a naopak. Sprcha na zahradě bude mít v létě využití vždycky.

About: