Který termín je pro stěhování v Praze výhodnější

Stěhovací služby jsou dnes na takové úrovni, že vás zbaví těch největších starostí, ale přece jen něco musíte zvládnout sami. Vyplatí se totiž mimo jiné volit s uvážením vhodný termín, který byste měli dát stěhovací firmě na vědomí alespoň s měsíčním předstihem.

krabice na vozíku

Kdy se přestěhovat

Musíte-li se vystěhovat kvůli ukončení nájemní smlouvy, nebo z jiných důvodů, jimiž jsou změna zaměstnání, rodinná pozůstalost, nákup nemovitosti, a podobné neplánované či neočekávané události, pak si nemůžete termín příliš vybírat a jste nuceni se přizpůsobit okolnostem. Stěhovací firmy jsou vytížené po celý rok a nelze říci, že by měly v některých měsících nával a jindy byly úplně bez práce. Jde spíš o to, abyste si naplánovali termín podle toho, jak vyhovuje vám, aby byl co nejméně stresující.

pes v krabici

Máte-li možnost termín ovlivnit, co se týče ročních období, pak je vhodná doba vždy kolem tzv. rovnodennosti, tedy na jaře nebo na podzim. Zima a léto totiž může přinést neočekávané zvraty v počasí a zbytečně vás přetížit. Stěhování Praha je už samo o sobě dost stresující, i když jej svěříte specialistům, kteří vás zbaví toho pomyslného „nejtěžšího břemena“. V jarních a podzimních měsících bývají teploty v rozmezí 15 – 20 stupňů ideální pro pohybové aktivity, nestaráte se o vytápění, nemusíte shánět klimatizaci, jste jen nalehko oblečeni a fyzický pohyb vás tolik nevyčerpá, jako při teplotách kolem 29 stupňů Celsia. Zároveň se nemusíte při přenášení věcí pořád pracně svlékat a oblékat do svetrů a kabátů, což zbytečně bere energii.

V pondělí, nebo v sobotu

Stěhovací firmě je to v zásadě jedno, dokáže se přizpůsobit vašim plánům, i kdyby mělo jít o státní svátek. Samozřejmě je vhodné spíše z etických důvodů omezit plánování přestěhování bytu na vánoční svátky či na Silvestra a na Nový rok, ale firma si poradí, ať je středa, nebo neděle.

Můžete ovšem využít dnů, kdy je na silnicích menší provoz, a kdy se v okolí vašeho bydliště bude pohybovat (pravděpodobně) méně osob. Obecně platí, že čím méně zvědavců nahlíží do vašeho soukromí, tím lépe, zvolte tedy stěhovací den raději na středu či na čtvrtek, namísto pátku a víkendu. A vyhněte se pondělkům, v tyto dny bývají lidé po víkendu rozmrzelí a ve špatné náladě.

About: