Internetový obchod žije

Co se spotřebitelů týče, jsou celkem kamarádi s platbou na dobírku. Spatřují v tom jistou záruku, že platí za skutečně dodanou věc. Možností je ale samozřejmě mnohem víc a musíme myslet i na ty, kteří se zase tak moc nebojí.
Dobírka – Je stále při nákupu přes internet nejrozšířenějším způsobem obchodování. Jak už jsme naznačili, český zákazník potřebuje nejdříve držet v ruce nějaké zboží a potom teprve platit.
 
Hotovost –V tomto případě si zákazník boží objedná přes internet, ale vyzvedne si ho v kamenné prodejně – výdejně, která je jemu bydlišti blízká nebo výhodná.
 
Splátky – Nákup na splátky je jednoduchý, nestojí nás v základu moc peněz, ale ani nemusíme nutně nic přeplatit. Splátková společnost nemá z nákupu vlastně nic, ale má provizi, za uskutečněný úvěr.
 
Převod –Nejlevnější platební metoda je placení zboží, objednaného přes internet, převodem na účet. Musíte pouze v tomto případě počítat s tím, že pokud máte jinou banku než dodavatel, může obchod trvat 2-3 dny.

Elektronická peněženka –Funguje jako virtuální účet nebo předplacená karta. Posíláte si tam finanční obnos a vy z něj pak čerpáte. Existuje to třeba na bazarových serverech nebo aukčních. Tam kde to jde a vy nechcete někam posílat své osobní údaje.

Platební karty – Jsou určeny výhradně pro obchodování na internetu. Používají ho dvě největší kartové asociace a jako velmi pozitivní a přínosný ho vnímá asi 75procent obchodníků přes internet.

Nákupy na splátky –Zná je každý z nás. Známe je kamenných obchodů a nyní jsou už celkem běžné i při nakupování na internetu. Smlouva o úvěru je podepisována při osobním převzetí zboží, nebo je poslána mailem, odepsána a zaslána zpět a pak je doručeno zboží.
 
Sečteno a podtrženo, nejvíce využívaný způsob placení je stále dobírka a platba bankovním převodem. Slušně našlápnuto má ale platební karta jak plastová v běžném placení, a i ta virtuální při placení na internetu.

About: