Jack Daniels v Evropě

Výrobce lihovin a vína byl minulý týden v centru pozornosti, když Mexiko uvalilo 25procentní sazbu na dovoz bourbonu v reakci na uvalení dovozních cel na kovy ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Evropská unie rovněž uvedla, že bude reagovat zavedením poplatků, a společnost vedle toho informovala, že daná záležitost jí ztěžuje stanovení přesného výhledu na celý rok. Jedná se o těžkou a choulostivou situaci, kterou sledujeme již po dobu několika měsíců. Zdá se, že když se každý den probudíme, věci naberou nenadálý spád, řekl generální ředitel společnosti Brown-Forman, Paul Varga, v rámci konference ohledně výsledků za čtvrté čtvrtletí.

jack daniels

Brown-Forman získává jen polovinu svých příjmů ze Spojených států, přičemž Evropa představuje čtvrtinu veškerých zisků a Mexiko s Kanadou tvoří přibližně 5, respektive 1 % čistých prodejů. Akcie společnosti se sídlem v Kentucky byly na své nejnižší hodnotě za posledních téměř sedm let, přičemž při odpoledním obchodování se jejich hodnota snížila o 6,5 %, neboť společnost mimo jiné varovala před hlubokým poklesem marží kvůli vyšším nákladům na dřevo, agávi a přepravu. Varga uvedl, že společnost získala větší flexibilitu při řešení obchodních rizik tím, že přesunula zásilky na trhy, kde má vlastní distribuční síť, než aby se spoléhala na distributory třetích stran.

láhev

Při vyloučení dopadů dalších možných sazeb očekává společnost akciové zisky v rozmezí od 1,75 do 1,85 dolarů ve fiskálním roce 2019, přičemž střední hodnota tohoto pásma se blíží prognóze analytiků, jež očekávala výnosy 1,82 dolarů za akcii. Čistý zisk společnosti klesl ke 30. dubnu na 110 milionů dolarů, respektive 23 centů za akcii, zatímco v loňském roce činil zisk ve stejnou dobu 144 milionů dolarů, tedy 30 centů za akcii. Čistý prodej vzrostl o 5,6 % na 733 milionů dolarů. Analytici očekávali zisky společnosti v hodnotě 22 centů za akcii při celkových tržbách ve výši 755,4 milionů dolarů.

3/5 - (4 votes)

About: